Czy długość penisa jest ważna? Opinie kobiet i mężczyzn

Mówi się, że to kobiet częściej mają kompleksy i są niezadowolone ze swojego ciała. Czy aby na pewno? Niedawne badania amerykańskich naukowców dowodzą, że niemal co drugi mężczyzna ma kompleksy związane z długością swojego penisa.

Największy odsetek osób narzekających na gabaryty prącia to mężczyźni w wieku od 16 do 25 lat. Według ekspertów – może to być wynikiem braku doświadczenia z kobietami i tzw. lęku przed odrzuceniem.

Długość penisa – czy faktycznie jest ważna?

Według medycyny problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy rozmiar członka w czasie wzwodu nie przekracza 7 centymetrów. Wówczas mamy do czynienia z tzw. mikropenisem, czyli przypadłością uwarunkowaną przez niedobór androgenów.

W każdym innym przypadku – nie ma powodów do obaw. Tym bardziej, że rozmiar z punktu widzenia fizjologicznego nie ma większego znaczenia, gdyż głębokość pochwy to zaledwie 10 centymetrów (może, ale nie musi ulec pogłębieniu).

Kompleks małego penisa – przyczyny

Najczęściej kompleks małego penisa to zaburzenie o charakterze psychicznym. Rzadko kiedy mężczyźni faktycznie borykają się z problemem fizycznym.

Zaburzenie te może dosięgać nawet posiadaczy penisów o długości przekraczającą średnią (wśród Polaków jest to 17,4 centymetrów). Jego największą przyczyną jest lęk przed wyśmianiem, odrzuceniem i niemożnością zaspokojenia partnerki.

W przypadku nastolatków, bardzo często dochodzi do – mówiąc kolokwialnie – „przechwałek”, co może doprowadzać słabe, niepewne jednostki do niepotrzebnych przemyśleń.

Doktor Francken w 2002 roku dowiódł, że rozmiar penisa nie ma większego znaczenia dla niemal 80% kobiet. Tylko co piąta kobieta zwraca uwagę na gabaryty penisa swojego partnera. Istotniejszymi elementami współżycia są między innymi gra wstępna, więź emocjonalna oraz technika i zaangażowanie partnera.

Jeśli jednak mimo wszystko nie potrafisz się pogodzić z wielkością swojego członka – koniecznie skonsultuj to ze specjalistą (seksuologiem). Medycyna oferuje bowiem kilka rozwiązań pozwalających powiększyć prącie.

Mikropenis, czyli problem z punktu widzenia medycyny

Schorzeniem, które powinno być leczone jest tzw. mikropenis. To defekt, polegający na niedoborze androgenów. Mikropenis jest w pełni sprawny, ale jego wielkość nie wynosi więcej niż 7-8 centymetrów w czasie wzwodu.

Satysfakcja seksualna kobiet, a wielkość członka

W niezależnych badaniach przeprowadzonych w 2002 roku, doktor Francken z załogą zapytał 375 kobiet o to, czy wielkość penisa ma znaczenie. Tylko 45% kobiet zdecydowało się odpowiedzieć na te pytanie. 

Aż 55% kobiet stwierdziło, że rozmiar nie jest ważny. 22% powiedziało, że penis i jego wielkość nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Z kolei 20% Pań uznało, że rozmiar jest ważny, a 1%, że jest kluczowy i najważniejszy.

Kobiety, które uznały wielkość członka za istotny argument stanowią zatem 1/5 ogółu. To naprawdę niewiele, dlatego też uważamy kompleksy mężczyzn za nieuzasadnione i niewłaściwe.

Co zrobić by powiększyć penisa?

Wielu mężczyzn mimo wszystko pragnie zwiększyć penisa. Jak tego dokonać? Medycyna oferuje następujące rozwiązania:

  • Operacje chirurgiczne
  • Operacje plastyczne (kwas hialuronowy)
  • Tabletki i suplementy diet w postaci żelów (np. MemberXXL.pl)
  • Specjalistyczne ćwiczenia

Podsumowanie

Bardzo szerokie grono mężczyzn uważa, że wielkość członka jest swojego rodzaju miarą ich męskości. Oczywiście te stwierdzenie ma niewiele wspólnego z prawdą. Wszakże, rozmiar członka nie ma żadnego wpływu na sferę mentalną, jakość stosunku seksualnego, czy nawet zadowolenie partnerki.

Tak właśnie uważa większość mężczyzn posiadających penisa o rozmiarach mniejszych niż przeciętne. To jednak nie jest absolutnie prawdą. Wszakże, głębokość pochwy to zaledwie 9-12 centymetrów, czyli znacznie mniej, aniżeli przeciętna długość członka.

Według specjalistów problemem można określić członka, którego wymiary osiągają w czasie wzwodu zaledwie siedem centymetrów lub mniej. Każdy większy penis jest w pełni wystarczający, przynajmniej z punkty widzenia fizjologii. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *