Dlaczego warto się uczyć?

W dzisiejszych czasach, naukę języków obcych rozpoczynamy już w przedszkolu. Nie ma w tym nic dziwnego – umiejętność biegłego władania językiem angielskim, niemieckim i innym jest na wagę złota. Poznaj pięć powodów dlaczego warto przyłożyć się do przyswajania innych języków.

 1. Możliwość pracy i nauki za granicą
  Znajomość języków obcych otwiera nam wiele możliwości. Możemy komfortowo mieszkać, uczyć się i pracować za granicą. Przy tym, nie będziemy się czuli wyobcowani. Wszak, znajomość języków pozwala nam na swobodną komunikację i załatwianie wszelkich spraw.
 2. Większe możliwości na rynku pracy
  Znajomość języków obcych wymagana jest w co drugiej, lepszej ofercie pracy. Wszak, żyjemy w zglobalizowanym świecie, który wymusza na nas międzynarodowe kontakty handlowe i usługowe. Nie dość, że możemy przebierać w większej ilości ofert pracy, to na dodatek możemy liczyć na znacznie lepsze warunki zatrudnienia.
 3. „Efektywniejsze” podróżowanie
  Ile razy zdarzyło Ci się za granicą, że czegoś nie zobaczyłeś lub czego nie zrozumiałeś przez nieznajomość języków obcych. Pomyśl – o ile lepiej odnajdowałbyś się za granicą, gdybyś znał języki obce. Wszak, podróżowanie ze znajomością tylko i wyłącznie języka ojczystego – może sprawiać wiele kłopotów.
 4. Zrozum inne kultury
  Wydawać by się mogło, że zrozumienie innych kultur nie wymaga znajomości języków obcych. Nic bardziej mylnego! Znając inne języki możemy dotrzeć do wielu innych źródeł, porozmawiać z miejscowymi i liczyć na wiele więcej atrakcji za granicą.
 5. Spraw, by Twój mózg miał większe możliwości
  Amerykańscy naukowcy dowiedli, że osoby, które biegle rozmawiają w innych językach, osiągają zwykle lepsze wyniki w nauce. Wyniki analizy były zaskakujące, nawet dla samych badaczy, wszak dowiedziono, że: nauka języków obcych zmienia szare obszary mózgu odpowiedzialne za przetwarzanie informacji.

Jak uczyć się języków obcych?
Istnieje wiele różnych poradników traktujących o nauce języków obcych. Czy są skuteczne? Czy faktycznie nauka może przychodzić łatwo i w ekspresowym tempie? Poznaj pięć sposobów, które pozwolą Ci się uczyć znacznie efektywniej.

 1. Zagraniczna prasa i książki
  Nie zawsze chcemy czytać podręczniki. Wszak informacje tam zawarte nie są zbyt interesujące. Co innego, gdy – skorzystamy z bestselleru lub codziennej prasy. Korzystaj z translatora i po prostu czytaj. Bardzo szybko zrozumiesz jak można łatwo i przyjemnie nauczyć się języków obcych.
 2. Zagraniczne filmy z napisami
  Oglądanie filmów bez lektora to świetny pomysł na naukę języka angielskiego. Włącz dobry film i wsłuchuj się w dialogi. Po pewnym czasie będziesz mógł całkowicie wyłączyć napisy z filmu.
 3. Odtwarzaj nagrania/muzykę
  W dzisiejszych czasach muzykę i inne nagrania możemy z łatwością wgrać na nośnik mp3 lub telefon. Taki materiał możemy odtwarzać w dosłownie każdych warunkach: w podróży, w czasie gotowania czy pracy. Warto jednak zadbać o to, by poziom trudności został dostosowany do naszych możliwości.
 4. Komunikuj się z innymi
  Nic tak nie uczy jak kontakt bezpośredni. Poznawaj ludzi w Internecie, rozmawiaj z nimi przez Skype. Uczęszczaj w miejsca w których jest sporo turystów i po prostu zagaduj. To może być świetna rozrywka!
 5. Skorzystaj z karteczek
  Ustaw limit słów/fraz/zdań, których chcesz się nauczyć w ciągu doby. Przygotuj samoprzylepne karteczki i umieść na nich przygotowany materiał. Przyklejaj je dosłownie wszędzie. Na drzwiach, lodówce, tablicy korkowej itd. W momencie kiedy zacznie kończyć się miejsce – odklejaj te, które przyswoiłeś.

Nauka języków obcych z całą pewnością nie jest zadaniem łatwym. Nie mniej jednak – wykorzystanie powyższych sposobów może sprawić, że będzie znacznie efektywniejsza i co najważniejsze – mniej uciążliwa. Wszak, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy czytanie książek nie jest żadną karą. To relaks w najczystszej postaci. Tyle, że w języku obcym…

Mamy nadzieję, że powyższa publikacja sprawi, że nauka języków obcych będzie nie tylko łatwiejsza, ale i znacznie przyjemniejsza.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *