Jak nabrać motywacji do działania?

Z całą pewnością, choć raz w życiu zdarzyło Ci się mieć tak silną motywację, że byłeś w stanie rzucić wszystko i od razu przedsięwziąć konkretne zadanie. Chciałbyś, aby taki stan towarzyszył Ci zawsze wtedy, gdy coś zaplanujesz? Chcesz posiadać nieograniczoną motywację do pracy, nauki i innych rzeczy? Koniecznie zapoznaj się z 10-cioma wskazówkami, które przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie!

 1. Precyzuj cele
  Musisz ustalić swój cel. W przeciwnym wypadku Twój umysł, nie będzie zorientowany na realizację zadań. Wszak, świadomość konkretnych działań jest absolutnie kluczowa dla motywacji.
  Nie ograniczaj się w żaden sposób. Zapisuj to, co chcesz osiągnąć – nie zważając na to ile zajmie Ci to czasu. Cele mają być pewnego rodzaju fantazją, ale przy tym muszą być rozsądne.
 2. Wizualizacja celów
  Wizualizacja to „narzędzie”, które jest naprawdę niezwykle skuteczne. Poprzez wyobrażanie sobie siebie po spełnieniu danego celu, nabieramy wiary w to, że dana rzecz jest możliwa do osiągnięcia.
  Zyskujemy również motywację krótkotrwałą, tzn. chcemy działać natychmiastowo, co jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem.
 3. Stwórz plan
  Każdy cel powinien być szczegółowo zaplanowany. Skorzystaj z notesu i dokładnie rozpisz to, co musisz zrobić, aby osiągnąć cel. Bądź możliwie szczegółowy i nie omijaj żadnego z istotnych elementów.
  Przykładowo: jeśli chcesz schudnąć, zaplanuj: trening, dietę, suplementację, rytm dobowy i wszystko inne, co pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel.
 4. Wypisz korzyści
  Kartka i długopis to Twoi bezapelacyjni sprzymierzeńcy. Zapisuj wszystkie korzyści, które będą wynikiem realizacji celu. Nie wahaj się pisać o drobnostkach – wszak, mogą one niejednokrotnie przeważyć szalę i zmotywować Cię do działania.
 5. Myśl pozytywnie
  Czy wiesz, że udowodniono iż pozytywne myślenie ma wpływ na zdrowie oraz osiągane rezultaty? Wyeliminuj wszelkie negatywne emocje i stres – zacznij postrzegać świat w różowych barwach, a szybko zrozumiesz, że jest naprawdę łatwiej. Potęga pozytywnego myślenia jest przeogromna.
 6. Wprowadź system nagród
  Największą nagrodą jest rzecz jasna osiągnięcie celu. Nie mniej jednak, bardzo często nie chcemy tak długo czekać (niektóre plany ziszczają się dopiero po kilku latach). W tym celu, wprowadź system nagród, który pozwoli Ci osiągać „korzyści” znacznie wcześniej. Nagrody mogą mieć różną formę, tj. wyjście do kina, zakup sukienki, itd.
 7. Poinformuj o swoich celach innych!

Podziel się informacją o swoich celach z innymi. Wszak, zdecydowanie trudniej „odpuścić” wiedząc, że inni monitorują nasze postępy. Uniknięcie „porażki” może dać Ci – mówiąc kolokwialnie – solidnego kopa do działania.

 1. Monitoruj postępy
  Niemal każdy cel może zostać podzielony na etapy. Sprawdzaj swoje postępy. Pamiętaj jednak by nie robić tego zbyt często, gdyż mogłoby to przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego.
 2. Zrezygnuj z „zabijaczy czasu”
  Uwielbiasz oglądać seriale? Spędzasz mnóstwo czasu na facebooku? Oglądasz głupkowate filmiki na Youtube? Czy wiesz, ile marnujesz czasu? Spraw, by Twoje życie stało się lepsze i realizuj cel takim jakim jest.
 3. Nigdy się nie poddawaj!
  Nigdy, przenigdy nie mów, że czegoś nie dasz rady zrobić. Uwierz w siebie. Nie pozwól na to, aby pojawiło się jakiekolwiek zwątpienie. W przeciwnym wypadku Twoja motywacja bardzo szybko zacznie pikować ku dołowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *