Bezpieczny plecak to bezpieczny uczeń

Szanowni Państwo, wraz z rzecznikiem samorządu szkolnego oraz osobami z lokalnego komisariatu przygotowaliśmy raport na temat bezpieczeństwa uczniów.

W poniższym artykule, będącym kondensacją najważniejszych wniosków raportu, przedstawimy podpunkty najistotniejsze dla budowy oraz wyposażenia plecaków szkolnych.

Raport został przygotowany przez naszą redakcję, plecaki zapożyczyliśmy od producenta oraz dystrybutora on-line, jednego z największych sklepów z plecakami:

Plecak.net

plecak.net

Policyjne Studium Bezpieczeństwa

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego startujemy z  kolejną 10 już edycją Programu „Bezpieczna Szkoła”. Jest to Program, w którym doceniamy ciekawą profilaktykę  realizowaną w obszarze bezpieczeństwa w szkole. Jeżeli Państwa szkoła jest aktywna w tym zakresie, może warto pochwalić się tego rodzaju działaniami i zdobyć ciekawe nagrody. Jest to także możliwość uczestniczenia Państwa pracowników w Policyjnym Studium Bezpieczeństwa. Forma wymiany doświadczeń i zdobycia umiejętności w obszarze bezpieczeństwa z pewnością przyda się wielu pracownikom placówek oświatowych. Jeśli na terenie Państwa placówki funkcjonują klasy mundurowe, w tym programie jest również propozycja dla tej wyjątkowej młodzieży. Ponadto zgłaszając swoją szkołę do programu możecie Państwo liczyć na szkolenie rady pedagogicznej z wybranej dziedziny dotyczącej bezpieczeństwa. Udział w naszych propozycjach jest bezpłatny a może przynieść wyłącznie korzyść, podniesie świadomość prawną oraz wzbogaci Państwa wiedze na temat różnych zagrożeń i sposobów  im przeciwdziałania.

Jedyne co musicie Państwo zrobić, to w jak najszybszym czasie przesłać na numer    fax: 091 82 12 053 lub pisemnie na adres Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Wydział Prewencji ul. Małopolska 47 Szczecin 70-515 kartę zgłoszenia, która jest załącznikiem do regulaminu konkursu. Regulamin konkursu można pobrać ze stron internetowych organizatorów Programu, którymi są:

• Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

www.szczecin.kwp.gov.pl

• Fundacja „Razem Bezpieczniej”

www.razembezpieczniej.pl

Informacje dostępne są także pod numerem tel.: 091 82 12 054 i 695 875 006
i adresem poczty prewencjakryminalna@policja.szczecin.kwp.gov.pl. Koordynatorem programu jest kom. Marzena Maćkowiak- Pluta z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. Dodatkowo informacje na temat Programu dostępne będą na stronach internetowych Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.